Sudecki Wyścig Górski LOTOS

Rally Car Speed Road Drift Toyota  - cavaleiro / Pixabay

wyścig górski
FOT.: Krzysztof Szydłowski

5 Sudecki Wyścig Górski LOTOS rozpocznie się w najbliższą sobotę. Zawody będą rozgrywane w jeden dzień, gdzie podobnie jak w roku ubiegłym, zostaną rozegrane dwie eliminacje Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2005. Trasa wyścigu zlokalizowana jest na drodze krajowej numer 383, pomiędzy miejscowością Rościszów i Walim, gdzie na 4 kilometrach znajduje się dziewiętnaście zakrętów.
Jarosław Hebzda przed IX eliminacja Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski jest na bardzo wysokiej drugiej pozycji w klasyfikacji generalniej. Zawodnik DELPHI Racing Team zajmuje jednocześnie trzecia pozycje w Grupie A, co nie ukrywa, chce do końca sezonu zdecydowanie zmienić.

Jarosław Hebzda: Za nami półmetek sezonu. Po nieszczęśliwych Banovcach nadal jestem na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej, ale za to w grupie spadłem na trzecia lokatę za Olka Michałowskiego. Od Rościszowa musze się wziąć za ostre odrabianie strat. Mój największy konkurent w grupie, a zarazem lider – Grzesiek Duda ostatnio bardzo ładnie punktuje, co oczywiście działa na moja niekorzyść. Do końca sezonu pozostało osiem rund GSMP i żeby myśleć o tytule Mistrza Polski, to muszę wygrać w zasadzie każdą eliminację. Czeka mnie zacięty pojedynek z Grześkiem, który w tym roku nie raz pokazał, że jest bardzo szybki. Kibicom obiecuje wspaniałą sportową walkę, która trwać powinna aż do ostatniej eliminacji GSMP. Trzymajcie za mnie kciuki !