Jaguar XKR – S


Jaguar XKR-S został po raz pierwszy zaprezentowany publiczności 4 marca na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie i trafi do sprzedaży latem 2008 roku.

Podczas gdy wszystkie zmiany zewnętrzne zostały poddane zwiększonej wydajności i dynamice, specyfikacje wnętrza zapewniają wysoki poziom luksusu. Wykończenie ze skóry w kolorze grafitowym z podwójnymi kontrastującymi przeszyciami w kolorze kości słoniowej, skórzane siedzenia i powierzchnie deski rozdzielczej, konsola środkowa, wewnętrzne panele drzwi i tylne panele boczne spełniają nawet najwyższe wymagania luksusu.

XKR-S jest napędzany 8-cylindrowym doładowanym silnikiem o pojemności 4,2 litra. Jego prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 280 km/h, czyli o 30 km/h więcej niż w modelu XKR. Ta prędkość jest wynikiem przekalibrowanego zarządzania silnikiem, ulepszonej aerodynamiki i zmniejszonej masy. Aby zrekompensować tę wyższą wydajność, zainstalowano wysokowydajny układ hamulcowy Alcon R. Jest to najmocniejszy układ hamulcowy, jaki kiedykolwiek był dostępny w modelach Jaguara. XKR-S będzie dostępny w kolorze Ultimate Black z kontrastującym zakończeniem przedniego grilla, progami i bocznymi otworami wentylacyjnymi.

Nowy XKR-S będzie dostępny tylko w Europie. W sumie wyprodukowanych zostanie 200 samochodów, z których 50 przeznaczonych jest na rynek brytyjski. XKR-S jest nadbudową wysoko ocenianego modelu XKR i oferuje kierowcom jeszcze ciekawsze wrażenia z jazdy.

Jaguar XKR-S to lekkie nadwozie coupe, które nadaje nowy wymiar sportowym modelom Jaguara. To najszybszy model XK, który łączy wysokie osiągi z niesamowitą dynamiką i eleganckim luksusem. Nowy XKR-S jest uważany za naprawdę wyjątkowy model Jaguara.

Jaguar szczyci się tym, że może ogłosić publicznie rozwój specjalnego dodatku do gamy samochodów sportowych XK – nowego XKR-S.