Ford Maverick jako pick-up Nowość na rynku samochodowym


Ford Maverick to nowy i mały pick-up dla miłośników podróży. Zbliża się wiosna a więc czas na odświeżenie samochodów. Meksykańska linia produkcyjna wyprodukowała kilka egzemplarzy wspaniałego pick-upa, idealnego na wiosenne przejażdżki. Będzie to samochód dostępny na razie w Europie, a później na całym świecie.

Drogi w Stanach Zjednoczonych są wypełnione dużymi samochodami Ford Mustang, ciągników siodłowych oraz żółtymi taksówkami. Domy oddalone od centrum o kilkadziesiąt a nieraz kilkaset kilometrów, powodują, że mieszkańcy okolicznych wiosek w USA wybierają cięższe i stabilniejsze samochodu, które pozwolą im na dotarcie do domu w każdych warunkach atmosferycznych.

Jednak w USA można na trasie spotkać również małe auta. Ford jest jedną z marek, które Amerykanie bardzo sobie cenią, szczególnie modele samochodów osobowych. Ford Maverick ma być nową formułą, która pozwoli zarobić Fordowi na pick-upach, które pozwolą nie tylko na bezpieczna jazdę w każdych warunkach ale jednocześnie będą ładne i ekonomiczne.

Ford jest legendą tworzącą wspaniałe samochody. Ford Maverick powstał na bazie platformy C2, do których zalicza się: Focus, Kuga, Ford Bronco Sport oraz Lincoln Corsair. Cała gama stabilnych samochodów od Forda. Platforma C2 oznacza możliwość zakupienia forda w dwóch wersjach: albo z napędem na przednią oś albo za dopłata napęd na cztery koła. Oferta dotyczy również skrętnej belki albo w napędach 4×4, zawieszenia wielowahaczowego.

W samochodach głównie chodzi o ich moc silnika i innego rodzaju dogodności. Ford Mavercik oferuje 3-cylindorwy silnik 1.5 EcoBoost w wersji z napędem na przednia oś, albo 4 cylindrowy silnik 2.0 EB w wersji z napędem na cztery koła – natomiast automatyczna skrzynia biegów jest dostępna w obu wersjach tego modelu. Oba rodzaje Forda mają być wyposażone w podwójną kabinę. Nie łudźmy się jednak. Nowy Ford Mustang nie zastąpi ciągnika rolniczego.

Produkcja tego modelu od Forda ma jeszcze potrwać. Na razie Ford dysponuje blisko 30 modelami. Na sprzedaż ma trafić jeszcze w tym roku. Tak przewidują media, szczególnie gdy chodzi o Europę. Kiedy trafi w dalsze zakątki świata aż po Amerykę? Jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że szykuje się naprawdę ciekawy pick-up, doskonały na wiosenne podróże.