Automyjnie – usługi niestandardowe

wash a car

Co zrobić, by wiosną wyruszyć na drogę lśniącym i sprawnym samochodem. Warto odwiedzić nowoczesne automyjnie, w ofercie których pojawiają się nowe usługi.

Wizyta w myjni

Pielęgnację zaczynamy od umycia auta, by usunąć brud, w tym błoto pośniegowe oraz sól, z powierzchni lakieru. Istotne jest dokładne usunięcie zanieczyszczeń, tak by przy dalszych zabiegach – na przykład podczas woskowania – drobinki piasku nie działały na lakier jak papier ścierny.

Czyszczenie felg

Dokładne usunięcie brudu i soli z felg jest bardzo ważne, bo zapobiega ich korozji. Najlepiej powierzyć je fachowcom z automyjni, która nie jest samoobsługowa. Środki do czyszczenia należy bowiem starannie dobrać i stosować zgodnie z instrukcją producenta, by zapobiec np. wdychaniu niezdrowych oparów. W niejednej myjni ręcznej i bezdotykowej stosujemy sprawdzone preparaty renomowanych marek.

Mycie silnika

Także czyszczenie silnika najlepiej wykonać z automyjni ponieważ z jego trakcie wypłukiwane są resztki oleju i substancji, które degradują środowisko naturalne. Mycie silnika nie tylko usuwa takie resztki, ale również bród, powodującą korozję sól oraz igliwie i zgniłe liście, które dostają się do komory silnika.

Pielęgnacja lakieru

Zadbany lakier zapewnia nie tylko świetny wygląd auta, ale przede wszystkim chroni stalową karoserię przed korozją. Zimą powłoka lakiernicza poddawana jest ciągłemu działaniu piasku i soli. Na rynku dostępne są preparaty, które jednocześnie ścierają starą warstwę utlenionego lakieru i zabezpieczają oczyszczoną powierzchnię za pomocą domieszek wosku.

Czysty od środka

Zima to czas, gdy także wewnątrz auta pojawia się wiele zabrudzeń: wnosi się błoto, piasek i sól na butach, a na siedzeniach odciskają się mokre od opadów ubrania.

Czyszczenie środka samochodu należy zacząć od porządnego odkurzania. Dywaniki najlepiej umyć i wysuszyć. Szyby umyć środkiem antyrefleksowym. Zaś pranie tapicerki i tkaniny wyściełającej wnętrze najlepiej powierzyć fachowcom – niektóre specyfiki mogą przebarwiać lub rozpuszczać materiały!

Te wszystkie czynności możesz powierzyć sprawdzonej myjni samochodowej.